Kutse võistelda maailma tippudega

Võistlusel osalesid maailma edetabeli järgi 16 parimat purjetamisriiki. Eesti on varemgi kutseid saanud, kuid sel aastal otsustati esimest korda osaleda. Treener Elise Umbi sõnul pakkus osalemine noortele täiesti uusi kogemusi. Ülikõrges konkurentsis saadi kogeda olukordi, mida Eestis ei ole võimalik läbi mängida.

Keerulised võistlusolud panid proovile nii treenerid kui sportlased

Treener Elise Umb rääkis Monaco purjetamistingimustest ja Eesti meeskonna tegemistest: «Võistluse esimeses astmes sõitsid kõik sportlased kõikide võistkondadega läbi. Sõite peeti kokku 120. Need said sõidetud kahe võistluspäevaga. Ehk iga võistkond võistles 15 sõidus. Seal me saime kirja kaks  võitu – Saksamaa ja Šveitsi vastu. Nende tulemustega olime kokku 12. kohal. Järgmises astmes peeti 56 sõitu, milles võisteldi kohtadele 1–8 ja 9–16. Meie võistkond siis kohtadele 9–16. Eelnevad punktid uude astmesse edasi minnes kaasa ei liikunud. Tuule ootamise ja vaikse tuule tõttu jagunesid need ka kahe päeva peale. Seal õnnestus saada võit Iisraeli vastu. See andis tulemuseks 15. koha. Nende lõppedes otsustati korraldada veel lisaks poolfinaalidele ja finaalidele kohasõidud ühe sõidu põhjal. Meie sattusime vastamisi Šveitsi võistkonnaga ja võistlesime kohtadele 15–16. Taas ühtegi punkti kaasa ei tulnud. Lõpptulemus selgus ühe sõidu tulemusel, mille lõpetasime võrdsete punktidega. Meil oli sõidus esikoht, mis kahjuks tähendas kaotust.

Võistlus oli mitmeti ebatavaline. Iga päev oli merel Eesti mõistes suur lainetus, kahel päeval isegi nii suur ja terav, mida Eestis kuskil ei tekigi. Neist ühel päeval oli merel lainetus, mida nimetatakse Monaco laineks – kõrge, järsk ja mitmest suunast tagasipõrkav laine, mida mujal Vahemerel ei kohta, lisaks tuul 6–9 m/s, kuid õhtupoole vaibus. Treenerid viidi merele kahe suure kaatriga, kuid suurima lainetusega päeval tuli mitu treenerit merehaiguse tõttu kaldale tagasi tuua. Oli ka neid, kes võitlesid merehaigusega edasi merel. Samuti kannatasid mõned sportlased merehaiguse all, olles näost valged. Meie tiimi üks sportlane oli osa päevast merehaige, kuid pidas vapralt vastu ja andis meeskonnale parima panuse. Kahjuks samal päeval said teisel sportlasel esimeses sõidus viga sõrmed, mistõttu tuli sõit katkestada. Ta pidas ülejäänud päeva vapralt vastu, vahepeal abi saades turvakaatrilt ning pärast sõite külastasime ka EMOt. Õnneks olid luud terved, kuid kokku teibitud sõrmed vajavad veel aega paranemiseks.»

Võit läks kuuendat aastat järjest Itaaliasse

Finaalis kohtusid Türgi ja Itaalia, kus pärast pingelist võistlust võttis Itaalia tiitli. Itaalia purjetajad on selles võistluses domineerinud juba kuus aastat järjest!

2024 Optimist Euroopa meeskonnasõit

Jaga
Exit mobile version