Esimest korda tegi Ronaldo Eesti vastu skoori 2004. aasta sügisel MM-valiksarja kohtumises. 75. minutit suutis Eesti oma puuri Portugalis tühjana hoida, kuni Ronaldo peaga ühe ära lõi. Pärast seda kõmmutas kodumeeskond veel kolm väravat.

Teine värav Eesti vastu sündis aasta aega hiljem, seekord madistati A. Le Coq Arenal. Ka kodus seisis Eesti hästi kaitses, kuid Ronaldo viis Portugali peaga väravast juhtima, millest piisas võiduks.

Cristiano Ronaldo (keskel) lõi 2005. aastal A. Le Coq Arenal ühe värava. Foto: Peter Andrews

Enne 2016. aasta EMi pidas Portugal kodus Eestiga sõprusmängu. Meie meestele seal mängus sõnaõigust ei antud ja Portugal sõitis 7:0 eestlastest üle. Selles matšis sai Ronaldo kaks korda jala valgeks. Kuu aega hiljem krooniti Portugal Euroopa meistriks.

Eesti protsent Ronaldo maailmarekordis langes

Kui enne novembrikuu koondiseakent moodustasid Eestile löödud väravad Ronaldo maailmarekordist 3,01 protsenti, siis pärast kahe tabamuse lisandumist Poolale on see nüüd 2,96 protsenti. Koondise eest löödud väravate edetabelis on Ronaldo 135 väravaga kindel liider. 

Koondise eest kõige rohkem väravaid löönud vutimehed:

1. Cristiano Ronaldo (Portugal) 135 väravat

2. Lionel Messi (Argentina) 112 väravat

3. Ali Daei (Iraan) 108 väravat

4. Sunil Chhetri (India) 94 väravat

5. Mokhtar Dahari (Malaisia) 89 väravat

6. Ali Mabkhout (Araabia Ühendemiraadid) ja Romelu Lukaku (Belgia) mõlemal 85 väravat

8. Ferenc Puskás (Ungari) ja Robert Lewandowski (Poola) mõlemal 84 väravat

10. Godfrey Chitalu (Zambia) ja Neymar (Brasiilia) mõlemal 79 väravat

Oma karjääri jooksul on Ronaldo löönud 910 väravat:

Mida toob Ronaldole tulevik? Raske öelda. Tuleva aasta 5. veebruaril tähistab ta oma 40. sunnipäeva. Praegu teenib Ronaldo leiba naftariigis Al Nassri ridades. Ronaldol on auhinnakapist puudu veel üks trofee: MM-tiitel. Järgmine jalgpalli MM on 2026. aastal.

Jaga
Exit mobile version