Matši esimesel poolajal määrasid kohtunikud aktiivsemaks iraanlase, kes teenis punkti ja õiguse parteris maadelda. Parteris suutis iraanlane sooritada kaks punkti väärt heite ning tal õnnestus veel Karelson ülesse tõsta ning heite üritust teha.

Olukord kukkus välja nii, et kohtunikud hindasid seda jalaga blokeerimiseks, mille eest eestlane sai hoituse ning vastane kaks punkti veel lisaks, maadlust jätkati uuesti parteris.

Habibzarel õnnestus ka kolmandel katsel lisa kaks punkti teenida, aga Karelson suutis vastase vahele võtta ning ka oma kontosse esimesed kaks punkti teenida. Poolaja viimasel sekundil teenis iraanlane punkti, sest tal õnnestus eestlane matilt välja maadelda.

Vaheaja pausile mindi seisul 2:8. Teisel poolajal oli aktiivsem Karelson, mille eest teenis eestlane punkti ning lisaks suutis ta vastase parteris korra ülevedada. Enne viimast 90 sekundit oli seis 5:8 iraanlasele ning rohkem kumbki punkte ei teeninud, seega pidi Karelson leppima U23 MMil viienda kohaga.

Eelnevalt alistas Karelson 1/8-finaalis ülekaalukalt 9:0 Kreeka maadleja Christos Chatsatourovi ning veerandfinaalis hollandlase Tyrone Sterkenburgi 5:0. Poolfinaalis kaotas eestlane 1:2 punktidega alla Valgevene maadlejale Abubakar Haslahhanovile.

Kehakaalu võitis armeenlane Hayk Khlohan, kes võitis finaalis poolfinaalis Karelsoni alistanud, valgevene maadleja Abubakar Haslahhanovi. Lisaks iraanlase võitis pronksmedali ka venelane Magomed Murtazalijev.

Eestlastest tulevad U23 MMil matile veel Marta Pajula ning Viktoria Vesso. Pajula alustab võistlusi kolmapäeval ning Vesso neljapäeval.