Eesti alustas mängu hästi ning 12. minutil võeti Inga Bušina värava järel 7:5 eduseis. Alina Molkova tabas kuus minutit hiljem juba viiendat korda ning eestlased asusid 11:7 ette. Seejärel aga haarasid initsiatiivi soomlased, kes karistasid meie tehnilised vead kiirrünnakutega ja tõid poolaja lõpuks tabloole viigiseisu 12:12, vahendati pressiteates.

Teise poolaja alguses leidis Eesti taas üles väravasoone ning Alina Molkova teine järjestikune karistusvise viis neid 42. minutil 18:16 ette. Seejärel skoorimine aeglustus ning kümme minutit hiljem olid tablool viiginumbrid 20:20. Viimased minutid olid tõeline närvide lahing. Eesti püsis Darja Belokurova tõrjete abil mängus.

59. minutil oli Eestil võimalus võit vormistada ja kahega ette minna, kui kahel korral eksiti kuuelt meetrilt. Soome suutis seejärel viigistada ning viimane rünnakuõigus jäi eestlastele. Sealt sini-must-valged head lahendust ei leidnud ning mängu lõppseisuks jäi 24:24.

«Esmalt tuleb alustada sellest, et me tõestasime täna, et väärime kohta MMi kvalifikatsioonis. Kui eelnevad kohtumised oleme Soomele kaotanud üle 10 värava ning täna suutsime viigistada, siis ei saa olla muud kui rahulolu tunne. Tuleb natukene praaki vähendada ning homme ootab juba uus võitlus ees,» analüüsis Eesti eest täna üheksa väravat visanud ning mängu parimaks valitud Alina Molkova.

«Tegime täna lubamatult palju tehnilisi vigu. Natukene segas meie plaani kahe mängija vigastus, kuid selle taha pugeda ei saa. Ehk olime natukene ka närvis, kuid laupäevaks tuleb see unustada, kõvasti võidelda ja meil on veel kõik võimalused siit edasi minna,» jätkas soomlaste poolelt viis tabamust kirja saanud Ella Holopainen.

Eesti kohtub Soomes toimuval maailmameistrivõistluste kvalifikatsioonis järgmisena reedel Iisraeliga. Meie vastased lähevad omavahel vastamisi laupäeval ning siis saab selgeks üks naiskond, kes sellest alagrupist järgmisesse vooru edeneb. Finaalturniir toimub tuleva aasta lõpus Hollandis ja Saksamaal.