Täna mängis Eesti rannajalgpallikoondis oma viimase kohtumise Hispaanias toimuval MM-valikturniiri alagrupiturniiril, kus vastamisi mindi Kasahstaniga. Eesti teenis kindla võidu, kui saatis vastase võrku seitse vastuseta väravat ning jätkab võistlemist koha eest MM-finaalturniiril.

Eesti teenis hea võimaluse kohtumise juhtpositsiooni haaramiseks 5. minutil, kui meeskonna kasuks määrati penalti. Kasahstani väravavaht arvas aga Ragnar Rumpi löögi suuna ära ning hoidis enda seljataguse puhtana. Kolm minutit hiljem sai Eesti kirja avavärava, kui küljesisseviske järel pikendas Rasmus Munskind palli värava ette, kust Martin Thomson selle väravasse saatis. 40 sekundit enne vaheajavile kasvas Eesti edu kahele: Rumpi löögi järel tabas nahkkera raami, kuid põrke järel pääses löögile Munskind.

Teisel kolmandikul skooris Eesti samuti kahel korral: 16. minutil leidis nahkkera Kristian Marmori, Erol Kigaste ja Munskindi söödukombinatsiooni tulemusel tee Kasahstani väravavahi selja taha. Kolm minutit hiljem üllatas Marmor vastast pommlöögiga ning kirjutas tabloole tulemuse 4:0.

Viimase kolmandiku esimesel minutil pani võrgu sahisema Argo Alaväli. Eestlaste kuuenda tabamuse vormistas nurgalöögi järgselt Rauno Nõmmiko ning kohtumise lõppvärava kirjutas enda nimele väravavaht Kaspar Kotter. Pool sekundit enne lõpuvile tabas Kasahstan veel eestlaste latti, kuid kohtumise jooksul ühtegi palli Eesti väravasse toimetada ei suudetud. Nii teenis Eesti kohtumises kindla 7:0 võidu.

16 parema sekka pääses ka Valgevene koondis, kellega Eesti keeldus mängimast septembri keskel Euroliiga Superfinaali veerandfinaalis. Siis põhjendati, et säärane otsus agressorriigi koondisega mängimisest loobuda langetati juba eelmisel aastal MMi kvalifikatsiooniturniiril, kui oli võimalus Valgevenega vastamisi minna.