EADSE kodulehel avaldatud võistluskeeldude dokumendis seisab, et Popov kannab karistust kuni 2028. aasta 18. novembrini. «Mis tahes keelatud aine või keelatud meetodi sportlase- või muu isiku poolne edasiandmine või edasiandmise katse,» kirjeldatakse treeneri rikkumist.

Tänavu määrati karistus ka Popovi juhendatavale Regina Andrele (Krukovskajale), kes tarvitas diureetikume ja maskeerivaid ained hüdroklorotiasiidi, klorotiasiidi ja triamtereeni. Tema sai samuti nelja-aastase võistluskeelu, mis algas 23. mail ning kehtib 2028. aasta 22. maini. Andre säravamaks saavutuseks saab lugeda kaks aastat tagasi MMil võidetud pronksi bikiinifitnessi masters-kategoorias.

Popovi näol on tegemist juba tänavuse neljanda kulturismi-dopingujuhtumiga. Tauno Laasme sai aprillis kahe-aastase võistluskeelu. Ta jättis Leedus toimunud fitness challenge’i meistrivõistlustel, kus ta teenis kuld- ja hõbetaseme mõõduvõtul teise koha, dopinguproovi andmata.​

Viimastel aastatel üle 40-aastaste kategoorias mitmeid Eestis toimunud võistlusi võitnud Andrei Abrossimovi organismist leiti aprillis anaboolse toimega aineid dehüdroklorometüültestosterooni, metüülklostebooli ja drostanolooni.​ Tema karistus algas 13. aprillil ehk samal päeval, mil toimusid ka Eesti karikavõistlused kulturismis ja fitnessis. Võitsluskeelu all on ta kuni 2027. aasta 12. aprillini.

Kulturistidele kehtib ka kaks eluaegset võistluskeeldu. Viktor Tkatšenko andis 2007. aastal teist korda positiivse dopigruproovi. Aleksandr Aleksejev keeldus 2010. aastal dopinguproovi andmast, mis oli tema teistkordne dopinguvastase reegli rikkumine.

EADSE poolt määratud kaheksast Eesti spordis kehtivast võistlus- ja/või tegutsemiskeelust kuuluvad kuus kulturistidele.

Jaga
Exit mobile version