Kirjale, mis pärineb organisatsioonilt Creative Community for Peace (CCFP), on alla kirjutanud enam kui tuhat inimest ning see on kokku pandud loomevabaduse kaitsmiseks ning diskrimineerivate boikottide vastu seismiseks.
Kirjanik Howard Jacobson ütles: «Kunst on poliitilise partei antitees. See on kohtumispaik, mitte kajakamber. Kunst otsib, avastab, erineb, esitab küsimusi ja üllatab. Just seal, kus uks peaks igaveseks lahti jääma, löövad boikottijad selle jõuga kinni.»
Jacobson võitis 2010. aastal Bookeri auhinna raamatuga «Finkleri küsimus», mis räägib juudiks olemisest ning sõprusest.
«Reacheri» raamatute autor Lee Child ütles: «Kirjanike, autorite ja kirjanike poliitiline ründamine nende rahvuse põhjal ei ole õige. Ajal, mil vestlemine on hädavajalik ja kompromiss võib viia rahuni, avaldavad boikotid just vastupidist mõju.»
Child selgitas, et kirjasõna ning selle levimist peab alati kaitsmist, eriti pingelistel aegadel.
«Leidmaks rahu, peame üksteist inimlikustama ning ehitama sildu kogukondade vahel läbi ideede vahetamise. Kirjandus seda võimaldabki. Boikotid takistavad seda.»
Iisraeli kirjanikke ja kirjastajaid on hakatud boikoteerima seoses sõjaga Lähis-Idas. Iisraeli toetuseks loodud kiri järgneb omakorda kirjale Palestiina kirjandusfestivalilt, mis nõuab Iisraeli kirjastajate massilist boikottimist.
Sellele kirjale on toetuseks alla kirjutanud 5000 tuntud autorit ning kirjastuste töötajat, nende seas Iiri kirjanik Sally Rooney, Bookeri auhinna võitja Arundhati Roy, Pulitzeriga pärjatud Viet Thanh Nguyen ning USA kirjanikud Percival Everett ja Rachel Kushner.