Ukraina pagulane korraldab Eestis naiste mõjuvõimu suurendamise konverentsi

kõrval admin
0 kommenteerida

Eelmisel aastal Eestis turvalise varjupaiga saanud Ukraina ettevõtja Khrystyna Didukh korraldab 3.-4.aprillil Tallinnas konverentsi Brave2Bloom – naisettevõtjate jõustamiseks.

24. veebruaril 2022, kui Venemaa ründas Ukrainat, oli Lvivist pärit lillede hulgimüüja Khrystyna Didukh kahepäevasel tööreisil Poolas. Päev enne sõja algust oli ta ostnud kaks autotäit tulpe. Kui esimene autokoorem oli juba teel Ukrainasse, sai ta aru, et teist ei saa ta saata, sest sõja tõttu langes tulpide hind neljakordselt ja üldine olukord Ukrainas läks iga tunniga hullemaks.

Ka tema perekond ei soovitanud Ukrainasse tagasi pöörduda. Selle asemel tahtsid sajad tuhanded inimesed välja pääseda. “Järjekorrad piirile olid 70 kilomeetrit pikad ja inimesed põgenesid nagu mingis apokalüptilises filmis, kraapides autosid üksteise vastu,” rääkis Didukh.

Nii otsustaski ta lilled müüa otse klientidele – Eestisse, kus temast oli aasta varem saanud riigi e-resident.

Ta saabus oma autotäie lilledega Tallinna 25. veebruaril, päev pärast sõja puhkemist ja asus kohe ostjaid otsima. “Postitasin info kõikidesse Facebooki gruppidesse, mille nimes oli sõna “Tallinn”,” meenutas Didukh. Teave levis sotsiaalmeedias ja peagi oli viisteist lillepoodi, kes müüsid tema tulpe, müües need kõik maikuuks maha.

Khrystyna Didukh. Erakogu.

Võimaluste riik

Hulgimüüjana tarnis Khrystyna ettevõte suure osa Ukrainast ja tema ettevõtte põhiturg oli Ida-Ukraina, mille nad sõja tõttu täielikult kaotasid. Seetõttu otsustas ta jääda Eestisse, kus tunneb end koduselt. “Eesti on võimaluste maa – siinsed startup- ja ettevõtlusvõimalused on tõesti silmapaistvad,” nentis ta.

Ta oli terve elu lilledega ümbritsetud – ema pidas Lvivis ka lillepoodi. Khrystyna isa on ülikooli matemaatika ja füüsika õppejõud ning ta usub elukestvasse õppesse. Omades kahte magistrikraadi, töötas ta enne oma ettevõtte loomist kolm aastat PriceWaterhouseCoopersi konsultandina – seega pole mitmekesistamine tema jaoks võõras.

Pärast erinevate konverentside ja startup-ürituste külastamist otsustas ta sooritada oma järgmise usuhüppe – ja korraldada koos mõne Ukraina kaasettevõtjaga naiste mõjuvõimu suurendamise konverentsi. Brave2Bloommis toimub Tallinnas 3.-4.aprillil.

„Aasta tagasi muutus meie elu hullemaks, nüüd tahame seda paremaks muuta – ja mitte ainult meie, vaid iga naise jaoks, kes seisavad silmitsi samade väljakutsetega nagu meiegi: kellesse mõnikord ei usuta, mõnikord ütles, et on liiga palju: liiga pealetükkiv, mitte vaikne, mitte mugav ja mitte piisavalt kuulekas,” selgitas ta.

Khrystyna Didukh. Erakogu.

Äri ja kunsti suland

“Brave2Bloom konverents on äri ja kunsti suland. Programmis on palju kasulikku teavet – juhend ettevõtte avamiseks Euroopas, veebikaubanduse tehnikad, pitching, ekspordistrateegiad, AI, krüpto ja plokiahela kasutamine,” rääkis Didukh. “Peale selle on see ilmselt kõige ilusam üritus, mida olete kunagi külastanud. Lillede ja kunsti jõud loovad ainulaadse kombinatsiooni, mis tuleb paljastada.

“Kui me ühendame naisettevõtjad üle kogu maailma, anname kõik vajalikud teadmised, mida kõik varajases staadiumis olevad ettevõtted vajavad, lisame investorite võrgustiku, valitsusasutused ning natukene loovust ja kirge, et see kõik teoks saaks, on mõju ületab meie ootused,” lisas ta.

Esinevad Testlio asutaja Kristel Kruustük; ametis olev sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo; Funderbeami asutaja Kaidi Ruusalepp; ja Eesti suursaadik Ukrainas Kaimo Kuusk.

Konverents toimub Tallinnas Kultuurikatlas, kuid kes isiklikult kohale ei saa tulla, saab üritust jälgida ka virtuaalselt. Piletid maksavad 65–470 eurot, kuid Didukh ütles, et ukrainlannad saavad konverentsil osaleda tasuta. “Usun, et see aitab neil luua oma edulugusid ja aidata kaasa Ukraina võimalikult kiirele ülesehitamisele.”

Related Posts

Jäta kommentaar