Tallinn on 2023. aasta Euroopa tuleviku edetabelis seitsmendal kohal

kõrval admin
0 kommenteerida

Financial Timesi avaldatud ajakirja fDI värske edetabeli „Euroopa linnad ja tulevikuregioonid 2023” järgi saavutas Tallinn Euroopa keskmise suurusega linnade seas seitsmenda.

Eriti kõrgelt hinnati Tallinn nii inimkapitali ja elustiili kui ka ärisõbralikkuse poolest, kus linn oli Tallinna linnavalitsuse andmetel vastavalt teisele ja neljandale kohale.

FDi Euroopa tuleviku linnad ja piirkonnad hindavad iga kahe aasta tagant asukohti nende atraktiivsuse järgi välismaiste otseinvesteeringute jaoks. 2023. aastal hinnati kokku 370 linna, mis rühmitati rahvaarvu järgi viieks: suured, suured, keskmise suurusega, väikesed ja mikrolinnad.

“Need järjestati viie alamkategooria andmete põhjal: majanduslik potentsiaal, ärisõbralikkus, ühenduvus, inimkapital ja elustiil ning kuluefektiivsus,” teatas raekoda.

Keskmise suurusega kategooria tunnustab linnu, mille vahetu linnaelanikkond on üle 200 000 ja linnapiirkond üle 750 000 inimese või mille vahetu linnaelanikkond on üle 350 000.

“Tallinn on erinevates kategooriates olnud 10 parima keskmise suurusega linna hulgas alates 2012. aastast. Võrreldes 2022. aasta edetabelis on Tallinn püsinud kõrgel kohal,” kinnitas linnavalitsus.

Related Posts

Jäta kommentaar