Startup konverents Tartus toob kokku 4000 ettevõtjat

kõrval admin
0 kommenteerida

Ettevõtluskonverents sTARTUp Day toob 15.-17. märtsil Eesti suuruselt teises linnas Tartus kokku 4000 startup-meelset inimest, et tähistada ettevõtlust.

Esimene konverentsipäev on reserveeritud kõrvalüritusteks, sealhulgas investoritele ja juhtidele mõeldud eriprogrammideks. 16.-17. märtsil on üritus keskendunud Tartu Ülikooli Spordihoone pealinnale, kus üle 150 ettevõtja ja eksperdi jagab kahel laval ja seminaridel korraldajate teatel oma teadmisi ja kogemusi.

Sel aastal hõlmavad programmi lood muu hulgas HealthTechi, FemTechi, SexTechi, digitaalmoe, AI ja EdTechi ning juhtimis- ja ettevõtlusoskusi. Esinevad Martin Villig, Kristjan Maruste, Taizo Son, Adam Beaumont jt.

Piirkonna parimad idufirmad võistlevad sTARTUp Pitching lahingus 500 000-eurose auhinnafondi pärast, samas kui enam kui 70 organisatsiooni esitlevad end konverentsi näitusealal. Õhtuses programmis on võrgustikutöö üritus sTARTUp Night, mida toetab sihtasutus Tartu 2024, edestades 2024. aasta Euroopa kultuuripealinna tiitlit kandvat Tartut.

Tartu sTARTUp Day 2020. aastal.

Kasvav idufirmade keskus

Vähem kui 100 000 elanikuga Tartu on korraldajate sõnul muutumas tehnoloogiaettevõtete jaoks järjest populaarsemaks sihtkohaks.

„Siia rajab oma arenduskeskusi kiiresti kasvav hulk startuppe, Tartu Ülikool on aga oluline keskkond süvatehnoloogiliste spinoffide kasvatamisel. Kohalike edulugude hulka kuuluvad ükssarvikufirmad Playtech ja Glia ning kiiresti kasvavad idufirmad nagu Fractory, UP Catalyst, LightCode Photonics jt,“ rääkisid korraldajad.

Eelmise aasta Euroopa ettevõtluse edendamise auhindade jagamisel tunnustas Euroopa Komisjon sTARTUp Day’i kui Euroopas ettevõtluse rahvusvahelistumist toetava algatuse esikolmikut.

Related Posts

Jäta kommentaar