Maailma suurimat krüptovaluutamaksete ettevõtet juhitakse Tallinnast

kõrval admin
0 kommenteerida

Tehnoloogia rubriigi toob teieni

CoinsPaid on Tallinnas asuv Eestis asuv krüptoraha töötlemisettevõte, mis on hetkel maailmas oma valdkonna liider; selle maksesüsteem aitab mis tahes tüüpi Interneti-äril Euroopas ja Ladina-Ameerikas vastu võtta makseid krüptovaluutas, mida saab koheselt konverteerida rahvusvaluutadesse ja saata kaupmehe pangakontole.

Ettevõtte põhiteenus, krüptomaksete värav, võimaldab ettevõtetel kiiresti aktsepteerida BTC, ETH, USDT, XRP ja üle 20 muu krüptovaluuta ning saada kuni 40 rahvusvaluutat parima hinnaga ja ilma varjatud tasudeta.

Ettevõte, kus töötab üle 200 töötaja üle maailma, pakub ka SAAS-i lahendust, mis on ettevõtetele kulutõhus võimalus luua oma krüptovaluutamakselahendus. CoinsPaidi kliendid saavad karbist välja oma kaubamärgi all valge sildilahenduse. Ettevõte tegeleb kogu toega ja kliendid saavad keskenduda oma äri arendamisele.

Ettevõtte teine ​​teenus on nende “krüptovaluuta kuuma rahakoti süsteem”, mis on suunatud ettevõtetele, kelle mudel nõuab krüptovaluutade vastuvõtmiseks, säilitamiseks ja saatmiseks skaleeritavat ja turvalist keskkonda. See on oluline funktsioon krüptobörside, krüptorahakottide, maksevärava lahenduste, kaupmeeste teenuste ja muude sarnaste nõuetega ettevõtete jaoks. CoinsPaid pakub ka ärirahakotti madala sagedusega makseteks arvete ja makselinkide kaudu. Ettevõttel on ka massväljamaksete funktsioon – sobib hulgimakseteks vastaspooltele krüptovaluutades ja börsiväliste tehingute jaoks parima hinnaga.

Tallinna ettevõttel on ka tööriist CoinsPaid Explorer, mis aitab ettevõtetel ühe klõpsuga jälgida kõiki ettevõtte ökosüsteemis toimuvaid ahelaväliseid tehinguid ja hoida aruandlussüsteemi korrastatuna.

Võtsin ühendust Max Krupysheviga, CoinsPaidi Ukrainas sündinud Berliinis asuva asutajaga, et saada rohkem teavet ettevõtte ja selle kohta, miks see asub Eestis.

Algus Kiievis

Krupõševi lugu sai alguse Ukraina pealinnas Kiievis 2013. aastal, kui varem füüsikas bakalaureusekraadi omandanud ettevõtja oli just omandanud ärijuhtimise magistrikraadi ja hakkas kuulma krüptomaailmast. “Alguses mõtlesin, et mis see on? Siis aga kuulsin sellest ikka ja jälle ja hakkasid ringi liikuma ideed, et äkki peaks ostma krüptokaevandusseadmed,” meenutab ta.

Uute tehnoloogiate ja võimaluste vastu uudishimulikult otsustas ta koos mõttekaaslaste meeskonnaga turgu hoolikalt jälgida ja välja selgitada, milline münt oli kõige tulusam. Pärast uurimistööd langes valik Litecoinile. Kaevandamine toimus GPU (graafikaprotsessor) seadmetel, kuigi see oli kulutõhus.

“Alustasime kaevandamist ja hakkasime mõistma, mis on krüptoraha ja miks kaevandamine seal on. Ja kui hakkad neid asju kaevama, hakkad sa krüptost aru saama mitte äritasandil, vaid tehnilisemal tasandil,” kirjeldab ta, kuidas protsess võimaldas tal mõista, kuidas krüptovaluutad, plokiahel ja kaevandamine põhjalikult toimivad.

Max Krupyshev, CoinsPaidi Ukrainas sündinud asutaja. Erakogu.

Olles näinud tohutut potentsiaali, hakkas Krupyshev tegelema krüptovaluutade laiema populariseerimisega ja plokiahela idee arendamisega. “Kuna mind see teema huvitama hakkasin, mõtlesin, kes veel läheduses on?”

2013. aastal polnud krüptoteemalist meediakajastust peaaegu üldse – ei podcaste, videoid ega artikleid. Ka Ukraina krüptokogukond polnud korralikult organiseeritud – kuni Krupõšev asja enda kätte võttis.

Krüptokogukonna korraldamine

Ta korraldas pargis kohtumise ja nimetas selle Satoshiks (nimi, mida kasutas oletatav pseudonüümne isik või isikud, kes töötasid välja bitcoini) Square Kyiv. Sarnased kohtumised olid toimunud ka Londonis, kus kõik krüptohuvilised kogunesid lihtsalt parki kohvi kõrvale ja vestlesid tehnoloogiast ning jagasid ideid. “Alustasime talvel, nii et alguses oli meie kohtumiste ajal pargis üsna külm,” märgib Krupõšev.

Alguses oli huvilisi kaheksa ringis. „Mitte palju, aga kõik need inimesed moodustasid tulevikus Ukraina krüptokogukonna tuumiku. Samuti lõime Bitcoin Foundationi Ukraina – ühiskondliku organisatsiooni ja kaubamärgi, mille all saaksime midagi ära teha,” meenutab ta.

Peagi levis jutt Kiievi ettevõtlikest krüptoentusiastidest välismaale ning ühendust võtsid erinevad ürituste korraldajad, kes nende teadmisi kasutasid ja abi palusid.

2014. aastal hakkas krüpto investeeringuid meelitama ja selles segmendis oli väga vähe spetsialiste, kes selles nõustasid. Krupõševist sai üks arvamusliidreid, nõutud esineja rahvusvahelistel üritustel ja krüptoraha populariseerija.

Vahepeal palgati ta tööle Cex.io-sse kaevandusbasseini GHash.io – tolleaegse pilvekaevanduse liidriks, kes juhtis ambitsioonikate spetsialistide meeskonda. „Hakkasin krüptorahaga professionaalselt töötama – mitte ainult startupperina –, vaid tõesti töötasin professionaalina. Nii hakkas tekkima ideede kogu potentsiaal – kuidas krüptorahast äri luua,” räägib ta. “Siis tekkis mul mõte, et saame ökosüsteemis kasutada krüptovaluutat makseviisina. Teenuseid võib olla lugematu arv. ”

Max Krupyshev, CoinsPaidi Ukrainas sündinud asutaja. Erakogu.

Ökosüsteemi loomine

Pärast seda, kui Cex.io sulges paljud ettevõttesisesed projektid, lahkus Krupyshev ning ta värvati rahvusvahelise krüptoprojekti raames ning kolis Saksamaale. Kolm ja pool aastat tegeles ta erinevate ülesannetega – börsiväliste töölaudade, vahetuspunktide ja rahakottide arendamisega. “Seal hakkasid ideed õigeks kujunema. Saime aru, millised on ettevõtte vajadused ja kes on kliendid, kes võivad teenuseid vajada.

Samal ajal ehitas üks tema suuremaid kliente krüptotöötlusprojekti – CoinsPaid – ja Krupõšev palkas ettevõttesse äriarendajaks. Peagi otsustasid aktsionärid äri ümber korraldada, mille tegevjuhiks sai Krupõšev. Samal aastal tõusis CryptoProcessing.com CoinsPaidi maksete kaubamärgiks.

Viimase nelja aastaga on CoinsPaid kasvanud maailma suurimaks krüptotöötlemisettevõtteks, mis teeb kuus poolteist miljonit tehingut ja töötleb üle miljardi euro kuus. “See on ligikaudu üks tehing iga kolme sekundi järel erinevates krüptovaluutades,” ütleb Krupyshev.

Kuid ta mõtleb kaugemale. “Nüüd on ülesandeks laiendada ökosüsteemi ja luua rohkem sünergiat erinevate krüptotoodete vahel,” nendib ta, märkides, et see hõlmab krüptoga seotud meediat ja haridusportaali Crypto Academy. “Idee seisneb selles, et teil on see toodete ja teenuste ökosüsteem, mis töötavad koos, lisades samal ajal üksteisele väärtust.”

CoinsPaid meeskonna liikmed Tallinnas. Foto autor CoinsPaid.

Valitsuste ja pankade võitmine

Krupõšev möönab, et alguses oli paljudes poliitilistes ja finantsringkondades krüpto suhtes parajalt skeptitsismi. “Seda peeti häireks ja jah, tõuse ja mõõnasid oli palju, kuid see on nüüdseks võetud uueks normaalsuseks,” nendib ta.

“Bitcoini kasutati pimedas võrguoperatsioonides palju. Seega jagunesid valitsused nende vahel, kes nägid tulevikku ette – ja nende vahel, kes nägid koheseid probleeme. Mõned valitsused ütlesid just: krüpto on ebaseaduslik. Mõned aga ütlesid: vaatame, kas suudame seda reguleerida. Seega hakkasime peaaegu kohe saama signaale, et mõned valitsused nägid seda uue tehnoloogia ja võimalusena, ”selgitab ta.

„Ja uuest tehnoloogiast ei ole alati kasu kohe, kuid võib-olla tulevikus. Nii et mõnes riigis mõeldi: kui me seda praegu õigesti reguleerime, oleme me riik, kus on selles valdkonnas ükssarvikud – ja nemad palkavad inimesi, nemad on maksumaksjad.

Krupyshev lisab, et krüptomaailma reguleeritumaks muutudes hakkavad selle ideega kaasa tulema ka traditsioonilisemad pangad.

Max Krupyshev (paremal) krüptoüritusel Tallinnas.

Nõuanne Eestile: ole lihtne

CoinsPaid otsustas 2019. aastal teha Eesti oma põhibaasiks mitmel põhjusel: kuna see asub EL-is, pakub see digitaalset residentuuri (e-residentsust), mis võimaldab ettevõtteid eemalt juhtida, on avatud uuele tehnoloogiale ja lahendustele ning millel on selged võimalused. raamistikku.

Krupõšev ütleb, et Eestis on võimalik dialoogi pidada ka regulaatoritega. „Kuna riik on väike, on selle regulaatoritel veel aega ettevõtjatega rääkida – ärist aru saada, küsimusi esitada, vastuseid saada ja analüüsida. Selle arusaama põhjal võivad nad mõne asja osas oma meelt muuta. See on pidev dialoog regulaatoriga.

Ta märgib, et Eesti on traditsioonilises rahalises mõttes tootnud juba kuni kümme ükssarvikut (vähemalt miljardi dollari väärtuses startup) ning ennustab, et peagi võib riik olla koduks ka krüptoükssarvikutele (tema sõnul peetakse CoinsPaid juba selliseks). .

Nüüd töötab CoinsPaidis palju inimesi oma juriidilises osakonnas, et järgida reegleid, et täita regulaatori nõudeid, kuid Krupyshev ütleb, et see maksab ettevõttele palju raha ja nad poleks saanud seda endale 2019. aasta alguses lubada.

“Asutajad peavad suutma keskenduda sellele, et muuta oma projektid suurepäraseks ärivajaduste lahendamiseks, selle asemel et muuta projekt suurepäraseks regulaatori jaoks. Enne range regulatsiooni kehtestamist tuleb idufirmadel lubada raha teenima hakata,” nendib ta.

Tallinna siluett. Foto Kaupo Kalda.

Ukraina abistamine

Kuna Krupõšev on ukrainlane, ei saa ma end takistada ka küsimast, kuidas ta sõjasse suhtub. Loomulikult on ta mures.

Ta on kriitiline paljude varasemate Euroopa otsuste suhtes seoses Venemaa energiaga ja arvab, et otsused tugineda Venemaa fossiilkütustele olid valed mitmel põhjusel.

“Esiteks, kogu teie energeetiline süsteem ei tohiks sõltuda potentsiaalselt agressiivsest seisundist. Nagu me olime tunnistajaks Transnistrias (1992–1993); Tšetšeenia sõjad (1994-1996 ja 1999-2009); Gruusia sõda (2008); Süüria (2015 – siiani); sõda Ukrainas alates 2014. aastast (ja täiemahuline invasioon 2022. aastal). Kõigile Euroopas ja USA-s oli ilmselge, et Nõukogude Liit ei olnud kuigi stabiilne koht äri tegemiseks – ja Venemaa oli endise Nõukogude Liidu suurim osa ja on selle järglasriik.

„Teiseks arvan, et aastal 2022 on fossiilkütuste kasutamine tööstuslikus mastaabis kuritegu. Ma mõtlen, et inimkonnana ei teinud me midagi selleks, et need kütused oleksid maa all – ja meil pole õigust neid välja kaevata.

“Nii et kui mõelda loogiliselt, ei tohiks te neist ühestki sõltuda,” kommenteerib ta.

CoinsPaid aitab koos Ukraina ettevõtjate rühmaga koguda Ukraina toetuseks krüptovaluutasid ja vahetada need pangakontodele Euroopas, et osta vajalikke varusid: ravimeid ja toitu riigi kaitsejõududele. Kohalikud valitsusvälised organisatsioonid ja Ukraina valitsus jagavad neid kaupu kogu Ukrainas vastavalt vajadustele.

Max Krupyshev, CoinsPaidi Ukrainas sündinud asutaja. Erakogu.

Krüpto tulevik

Krüpõšev on krüptomaailma tuleviku suhtes nii optimistlik kui ka realistlik.

Tema hinnangul on krüptomaksete üldine turg praegu väärt kolm miljardit kuus – ja CoinsPaidi osa moodustab sellest umbes kolmandiku. “Kuna rohkem noori ja ettevõtteid võtab selle maksesüsteemi kasutusele, kasvab turg,” ütleb ta ja märgib, et kasv on seotud ka veebikaubanduse kasvuga.

Ta usub, et hiljem hakkavad krüptomakseid kasutusele võtma rohkem suuri kaubamärke, nagu Amazon ja eBay, ning CoinsPaid on end selles valdkonnas liidriks seadnud.

Teisest küljest hindab ta, et “meil on krüptoturul äärmuslik kasv ja palju veresaunasid” – täpselt nagu traditsioonilisel aktsiaturul.

“Kuid pikemas perspektiivis pole mul krüpto osas kahtlusi. On neid, kes ütlevad: krüpto on tehtud. Ei, krüpto ei ole tehtud. Krüpto jääb püsima ja kasvab.

CoinsPaid sponsorid Estonian World’s Tehnoloogia osa.

Related Posts

Jäta kommentaar