Ericsson rajab Tallinnasse 155 miljoni euro eest tehnoloogiakeskuse

kõrval admin
0 kommenteerida

Tallinnas asuva Ülemiste City ärilinnaku üks arendajatest Mainor Ülemiste on sõlminud lepingu Ericsson Eestiga uue süsinikuneutraalse kontori ja juhtiva innovatsioonikeskuse ehitamiseks 52 500 ruutmeetrile (565 105 ruutjalga) aastaks. kogumaksumus 155 miljonit eurot.

„Meie nägemuses sobib enam kui 2200 talenti koondav innovatsiooni- ja arenduskeskus väga hästi Ülemiste Citysse kui kaasaegsesse kontori-, elu- ja õpikeskkonda – täiendab multifunktsionaalset ülikoolilinnakut ning nende ambitsioon saada aastaks 2030 süsinikuneutraalseks on kooskõlas meie jätkusuutlikkuse eesmärgid,“ ütles Mainor Ülemiste juhatuse esimees ja Ülemiste City innovatsioonijuht Ursel Velve börsile.

Mainori juhatuse esimees Kadi Pärnits ütles, et Ericsson investeerib 2200 inimesele tööd andva tehnoloogiakeskuse rajamisse 155 miljonit eurot.

Parnits ütles, et globaalsed korporatsioonid on juba mõnda aega keskendunud jätkusuutlikkusele ja seadnud eesmärke rohelise ülemineku vallas, millest Eestil on palju õppida.

„Ericssoni arenduse ambitsioon on olla aastaks 2030 süsinikuneutraalne ning Ülemiste Citys, kus oleme seadnud kõrgeimad jätkusuutlikkuse standardid nii keskkonnale kui arendustele ning kus ressursse juhitakse teadlikult, on selline projekt mitte ainult strateegiliselt sobiv, vaid on eeskujuks ka ülejäänud tööstussektorile,” märkis ta.

Praegu on Ülemiste Citys 15 peakorterit, kuid Pärnitsa hinnangul kasvab ülikoolilinnaku võimsus ja potentsiaal veelgi, kui Ülemistele kerkib esimene kõrghoone sümbioosis Rail Balticu terminaliga ja kaubanduskeskuse laienemisega Euroopa väljak.

Ericsson on Rootsi rahvusvaheline võrgu- ja telekommunikatsiooniettevõte, mille peakontor asub Stockholmis ja mis müüb taristut, tarkvara ning info- ja sidetehnoloogia teenuseid telekommunikatsiooniteenuste pakkujatele ja ettevõtetele. Ettevõttes töötab ligikaudu 100 000 inimest ja ettevõte tegutseb enam kui 180 riigis.

Related Posts

Jäta kommentaar