Enamik töötajaid Eestis põles tööl läbi

kõrval admin
0 kommenteerida

Eesti tööotsingu- ja värbamisportaali CV Online värskest uuringust selgub, et koguni 78 protsenti Eesti inimestest on viimase poole aasta jooksul kogenud tööstressi ja 72 protsenti on tööl läbi põlenud.

Võrreldes uuringu tulemusi 2021. aasta uuringu tulemustega, on tööstressi tase tõusnud 7 protsenti.

Uuringust selgus, et inimesed tunnevad, et töötajaid hinnatakse meeskonnas erinevalt ja ebaõiglaselt – 27 protsenti tundis nii mõnikord, 23 protsenti sageli ja 11 protsenti igapäevaselt.

Tööstress mõjutab negatiivselt töötajate suhteid sõprade ja perega. 20 protsenti vastanutest laseb tööstressil oma suhteid igapäevaselt negatiivselt mõjutada, 25 protsenti sageli ja 28 protsenti töötajatest teeb seda mõnikord. Vaid 10 protsenti vastanutest ei lase töömuredel oma suhteid lähedastega mõjutada.

Ei saa tööandjatelt toetust

Kuigi 35 protsenti töötajatest hindab suhet oma otseste ülemustega väga heaks ja võrdne osakaal heaks, ei ole tööandjad probleemide ilmnemisel just kõige paremad ärakuulajad. Keerulises olukorras on tööandjalt alati toetust saanud vaid 14 protsenti.

Kontor. Israel Andrade foto saidil Unsplash.

„Hiljuse tööstressiuuringu tulemuste põhjal võiks iga tööandja võtta hetkeks pausi ja mõõta oma organisatsiooni sisekliimat, kui ta seda veel teinud pole. Tegemist on murekohaga, mida tuleks pigem ennetada töötajate vaimse tervise huvides, mitte hiljem tagajärgedega tegeleda,” ütles CV-Online’i turundusjuht Karla Oder.

„Tööandjatena vastutame oma töötajate tervise eest ning kui suudame tööstressi ja läbipõlemist algusest peale ära hoida, aitame kaasa toetava ja tervisliku töökeskkonna loomisele meie ettevõttes,“ lisas Oder.

37 protsenti hindas oma vaimset tervist nii ja naa, 30 protsenti pigem heaks, 21 protsenti pigem halvaks, seitse protsenti väga heaks ja viis protsenti väga halvaks.

Mai alguses korraldatud CV Online’i küsitlusele vastas üle 2300 inimese.

Related Posts

Jäta kommentaar