Eestis asuv Iraanis asutatud startup Formaloo kogub 2 miljonit eurot

kõrval admin
0 kommenteerida

Eestis asuv Iraanis asutatud koodita koostööplatvormi startup Formaloo, mille 25 000 kliendi hulka kuuluvad Bolt, Meta ja McDonald’s, on lõpetanud 2 miljoni euro suuruse iduvooru.

Investeerimisvooru juhtis ettevõtte sõnul Change Ventures koos teiste investoritega, sealhulgas Hyde Park Venture Partners, Mana Ventures ja Startup Wise Guys.

Formaloo neljaliikmeline meeskond Iraanist alustas Tallinnas tegevust pärast seda, kui nende koduriik sulges kümneks päevaks interneti just siis, kui meeskond firmat käivitas. Ettevõttel on esindused Torontos ja Tallinnas.

Selle koodita koostööplatvorm ärirakenduste loomiseks võimaldab väikestel meeskondadel vähendada tarkvara tellimusi, mille eest nad maksavad, et luua rakendusi oma äriprotsesside haldamiseks.

Formaloo eesmärk on võimaldada kõigil arendada tarkvara ilma selle valdkonna teadmisteta. Pildi autor Formaloo.

2020. aastal asutatud Formaloo platvormil on praeguseks loodud üle 650 000 rakenduse ja andmebaasi ning platvorm on aktiivselt kasutusel Ameerika Ühendriikides, Saksamaal, Prantsusmaal, Indias, Austraalias ja Kagu-Aasias.

Vahendid turustamise alustamiseks olemasolevatel ja uutel turgudel

Kui seni on ettevõte kasvanud turundusele lootmata, siis investeeringu toel alustab Formaloo kiiret kasvu läbi turundustegevuse olemasolevatel ja uutel ingliskeelsetel turgudel. Ettevõtte sõnul on Formaloo eesmärk viie aasta jooksul jõuda 10 miljoni kliendini ja saada esimeseks terviklikuks koodita ökosüsteemiks.

“Meie suur eesmärk on võimaldada kõigil arendada tarkvara ilma selle valdkonna teadmisteta. Investeering aitab meil saada keskseks platvormiks, mis ühendab nii Formaloo enda loodud tööriistad kui ka muud populaarsed koodivabad tööriistad rakenduste loomiseks,“ ütles Formaloo kaasasutaja ja tegevjuht Farokh Shahabi.

Ettevõtte veebisaidi kohaselt aitab selle kliendiandmete platvorm “ettevõtetel koguda kõiki oma klientide andmeid igalt kasutatavalt platvormilt ja analüüsib andmeid automaatselt, et anda neile oma ärist ja klientidest arusaadav ja teostatav ülevaade”.

Related Posts

Jäta kommentaar