Eesti naisasutajate osakaal startup-sektoris on kasvanud

kõrval admin
0 kommenteerida

Äriregistri ja Startup Estonia andmetel on naissoost idufirmade asutajate osakaal Eestis viimastel aastatel pidevalt tõusnud, ulatudes eelmise aasta lõpus 17%ni, aasta varem 16% ja lõpus 15%. 2020. aastast.

Startup Estonia andmebaasi andmetel tegutseb Eestis hetkel 1448 startuppi, millest 289 ehk iga viies on naiste asutatud või nende asutajate hulgas oli vähemalt üks naine.

Naisasutajate osakaal on kõrgeim tervishoiu- ja haridustehnoloogia idufirmades, kus neid on 30%. Naised moodustavad 24% side- ning toidu- ja põllumajandustehnoloogia idufirmade asutajatest ning 22% süvatehnoloogia asutajatest.

Startup Estonia juht Eve Peeterson märkis, et naissoost asutajate osakaal on Eestis umbes sama suur kui mujal Euroopas.

„State of European Tech raporti kohaselt moodustavad naised Euroopas 15% idufirmade asutajatest. Raport toob välja ja sama trendi näeme ka Eestis, et noored naised on startupide asutamisel üha aktiivsemad. Naisasutajate osakaal suureneb eelkõige nooremates vanuserühmades ning see näitab, et pikemas perspektiivis liigume õiges suunas,“ rääkis Peeterson.

Startup Estonia juht Eve Peeterson.

Viimasest State of European Tech aruandest selgub, et 14% vähem kui viieaastase kogemusega idufirmade asutajatest on naised. Samas on enam kui 15-aastase kogemusega Euroopa idufirmade asutajate hulgas naiste osakaal vaid 6%. Aruande andmed hõlmavad 2022. aasta jooksul rahastust saanud idufirmade asutajaid.

Related Posts

Jäta kommentaar