Eesti LHV pank hakkab Ühendkuningriigis laenu väljastama

kõrval admin
0 kommenteerida

Börsil noteeritud Eesti finantsteenuste kontserni AS LHV Group tütarettevõte LHV UK Limited on alustanud Ühendkuningriigis laenude väljastamist väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele (VKEd).

LHV UK Limited registreeriti Ühendkuningriigi Financial Conduct Authority’i finantsteenuste registris 29. novembril 2022 ja sai sellega õiguse alustada Ühendkuningriigis VKEde laenude väljastamisega. Ärilise tähtajaga laenud algavad summast 500 000 naela ning on tagatud ärikinnisvara ja muude tagatistega.

Oktoobris omandas LHV Manchesteris asuva Bank Northi laenuäri. Tehingu tulemusena omandas LHV UK ligikaudu 17,9 miljoni Briti naela suuruse VKE laenuportfelli, kaasaegse laenuhaldustarkvara ning koostöölepingud suuremate laenumaakleritega.

Laenutegevus algab Inglismaa tähtsuselt teiseks linnaks peetavas Manchesteris ja selle ümbruses, kuid tulevikus on plaanis Londonisse luua täiendav müügi- ja klienditeenindusmeeskond.

„LHV põhitegevuseks on olnud laenuandmine ettevõtetele. Alustame laenutegevust praegu, sest usume, et uus tulija suudab laenutegevust nii suure nõudluse taustal kasvatada. Meie tugevusteks on kiirem laenuprotsess ja pikaajalise kogemusega laenuhaldurid, kes mõistavad kohalike ettevõtjate vajadusi. Ettevõtluslaenuga alustamine võimaldab meil praeguseid Suurbritannia plaane oluliselt kiirendada,“ ütles LHV Groupi tegevjuht Madis Toomsalu.

LHV UK kasvuplaanid Ühendkuningriigis toetuvad kolmele ärisuunale – pangateenuste pakkumine finantsvahendajatele, laenude andmine VKEdele ja pangateenused e-kaupmeestele.

Tallinnas peakorteriga LHV Pank asutati 1999. aastal ning on suuruselt kolmas ja Eesti omanduses olev pank (esimesed kaks, Swedbank ja SEB, on samanimeliste Rootsi pankade tütarettevõtted) Eestis. Tegemist on Nasdaq Tallinna börsil noteeritud aktsiaseltsi AS LHV Group tütarettevõttega. Panga klientideks on eraisikud, väikesed ja keskmise suurusega ettevõtted ning institutsionaalsed investorid.

Related Posts

Jäta kommentaar