Eesti elektriliste kaubarataste tootja Vok kogub laienemiseks 3,8 miljonit eurot

kõrval admin
0 kommenteerida

Tehnoloogia rubriigi toob teieni

Tallinnas asuv Vok Bikes teatas 29. juunil 3,8 miljoni euro suuruse seemnevooru sulgemisest, et kiirendada startupi elektriliste kaubaveorataste parkide laienemist mitmel pool Euroopas.

Rahastuse said Eesti riskikapitalifond SmartCap, Skype’i kaasasutaja Jaan Tallinna investeerimisfirma Metaplanet, Põhja- ja Baltimaade riskikapitalifond Specialist VC, Eesti päikesetehnoloogia ettevõte Sunly, ingelinvestorite nimekiri ja 300 000 euro suurune toetus EAS-ilt. – juhib arendusagentuuri.

Voki asutasid ettevõtjad Riho Koop, Indrek Petjärv ja Siim Starke – endistest tudengitest vormeliinseneridest koosnev meeskond, kes tegeles kuus aastat e-mobiilsuse, võidusõiduautode ja elektritõukerataste ehitamisega. Asutajad ütlesid, et see pani nad mõistma, “kui vajalikud, kuid ebapiisavad on praegused mikromobiilsuse lahendused”.

Tallinnas asuvas ettevõttes on 30-liikmeline meeskond ja selle elektrilised kaubarattad on Londoni, Stockholmi, Tallinna, Vilniuse, Antwerpeni, Kopenhaageni, Genfi ja Kieli tänavatel. Startup ütles, et rahastamine kiirendab Voki elektriliste kaubaveorataste parkide laienemist mitmel pool Euroopas.

Voki elektriline kaubaratas Tallinnas. Foto autor Vok Bikes.

Vok ütles, et kuna kohalikud omavalitsused püüdlevad süsinikuneutraalsuse poole ja rakendavad jätkusuutlikkuse edendamiseks selliseid meetmeid nagu ummikutasud ja parkimiskulud, võtavad ettevõtted erinevates tööstusharudes, sealhulgas toiduainete ja pakkide kättetoimetamise, kinnisvara haldamise, hoolduse ja remondi teenustes üha enam kasutusele kaubaveorattaid.

“Kuigi elektrijalgrataste turg on tugeva kontrolli all, on elektriliste kaubarataste turg, mille väärtus Euroopas on üle 1,2 miljardi euro, stabiilsel kasvuteel. Euroopas kasvas B2B kaubajalgrataste turg 2022. aastal enam kui 100% ja ainuüksi Saksamaal lasti eelmisel aastal turule 200 000 kaubaratast,” seisis startupi avalduses.

Voki elektriline kaubaratas. Foto autor Vok Bikes.

Ettevõte märkis, et on keskendunud tugevalt kohandatud arendustele, alates akudest kuni pidurisüsteemini, ABS-pidurisüsteemi ja veojõukontrolli tutvustamist oma kaubaratastele. Vok ütles, et kavatseb 2024. aastal toota 1000 elektrilist kaubaratast.

Related Posts

Jäta kommentaar